WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Włączając się do III Ogólnopolskiej Akcji Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz zorganizowanej przez Wydawnictwo Akapit Press, w wojkowickiej filii bibliotecznej w dniach 21-29 marca 2019 r. odbył się „Tydzień z Jeżycjadą”, w którym udział wzięło 38 uczniów szkoły podstawowej.

Na początku dzieci wysłuchały informacji o Małgorzacie Musierowicz, o jej twórczości oraz o tym, skąd się wzięła nazwa cyklu i o kim opowiada. Młodzi czytelnicy oglądali również wystawę, na której zgromadzono wszystkie tomy „Jeżycjady”. Wspólnie czytaliśmy fragmenty „Idy sierpniowej” oraz „Języka Trolli”, a następnie kilkoro uczniów zaprezentowało swoim koleżankom i kolegom wybrane fragmenty z książek: „Szósta klepka”, „Kłamczucha”, „Ida sierpniowa” „Żaba”. Najwięcej radości wśród uczniów wywołały opowieści z pierwszych tomów „Jeżycjady”. Podczas tych spotkań uczniowie mieli okazję „zaprzyjaźnić” się z Borejkami tworząc wspólnie drzewo genealogiczne tej zwariowanej rodzinki.

Na zakończenie, w ramach podziękowania za udział w III Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” uczestnicy otrzymali zakładki i pamiątkowe dyplomy.

Marzena Wacławek

Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych