WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W dniu 14 marca 2019 r. w filii bibliotecznej w Brudzowicach miało miejsce III Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Uczestnikami wydarzenia była klasa IV Szkoły Podstawowej w Brudzowicach.

Na początku spotkania wprowadzono uczestników w świat „Jeżycjady”, przekazując informacje o akcji, jej organizatorach, autorce książek oraz o samej rodzinie Borejków. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali krótkiego wprowadzenia, a następnie wzięli udział w krótkich scenkach sytuacyjnych, których teksty wybrano na potrzeby czytania. Pierwszym z tekstów z książki „Kwiat kalafiora” była telefoniczna rozmowa Gabrieli z młodszą siostrą, która informowała ją w zabawny sposób o chorobie lotnej, zwaną świnką, która została zdiagnozowana u sióstr przez Ignacego Borejko.  Kolejne fragmenty dotyczyły sytuacji,  w której główna bohaterka Gabriela  przyjmuje z wizytą swojego kolegę Janusza Pyziaka. Siostry Pulpecja i Nutria tworzą pociąg i przerywają miłe rozmowy, włączając do ciuchci zdziwionego kolegę. Uczestnicy z rozbawieniem przeczytali przygotowane dla nich teksty, a następnie stworzyli drzewo genealogiczne rodziny Borejków. Uczniowie w parach przeczytali opis poszczególnych członków rodziny i na podstawie przygotowanych zdjęć stworzyli historię rodu tej zwariowanej rodzinki.

Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki przygotowane na tą okazję przez Wydawnictwo Akapit Press, czyli głównego organizatora akcji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady.

Filia biblioteczna w Brudzowicach

Paulina Peterek