WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu  w 2019 roku otrzymała dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych w wysokości 25 700,00 zł w ramach Programu Wieloletniego  "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.  Dzięki projektowi biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o 1070 woluminów. Wśród nowości wydawniczych znalazły się między innymi pozycje z literatury pięknej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz literatura popularnonaukowa z różnych dyscyplin naukowych. Zakup nowości zrealizowano w oparciu o potrzeby i zainteresowania czytelników w różnym wieku.     

Czytaj więcej...

Dwie grupy przedszkolaków: pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Publicznego w Siewierzu zawitały w dniu 16 grudnia 2019 roku do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu by świętować Boże Narodzenie z Bolkiem i Lolkiem oraz poznać polskie zwyczaje świąteczne. Na przedszkolaków czekało bojowe zadanie: udekorowanie bibliotecznej choinki.

Czytaj więcej...

W dniu 25 listopada 2019 roku filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych aktorzy Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa przedstawili uczniom klasy III i IV bajeczkę pt.”Ence-Pence” promującą zasady dobrego wychowania oraz wzbudzającą zamiłowanie do czytania książek.

Czytaj więcej...

"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie. Nie wyobrażamy sobie świata bez pluszowego przyjaciela misia.

Czytaj więcej...

W filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych podczas cotygodniowych cyklicznych zajęć  literacko-plastycznych w listopadzie świętowaliśmy „Dzień Króla Juliana”, „Dzień wynalazcy” oraz „Dzień Kredki”.

Czytaj więcej...