WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2019

Biedroneczki są w kropeczki… Słowa tej znanej piosenki rozbrzmiewały w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu podczas dwóch lekcji bibliotecznych „Poranek z biedronką Fionką i mrówką Podkówką”, które odbyły się w dniach 13 i 17 czerwca 2019 r. Ich uczestnikami byli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu oraz przedszkolacy  z Przedszkola Publicznego w Siewierzu.

Czytaj więcej...

Na niezwykłe spotkanie literacko-muzyczne biblioteka zaprosiła uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego. Gościem spotkania była Pani Izabella Klebańska, która jest muzykiem oraz autorką książek.

Czytaj więcej...

Od wielu lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich , w dniach 8-15 maja organizuje Tydzień Bibliotek- program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Czytaj więcej...

W ramach edukacji ekologicznej biblioteka zaprosiła uczniów klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego na spektakl ekologiczny „Jaś i Małgosia”, w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini.

Czytaj więcej...


Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna
w Siewierzu za swoją działalność w 2018 roku

zajęła I miejsce w powiecie będzińskim

(według agregatowego indeksu aktywności samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego).

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za wspaniałą współpracę z biblioteką!