WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Od początku roku w Filii Bibliotecznej w Brudzowicach miało miejsce kilka interesujących wydarzeń  edukacyjno – kulturalnych.  Były to lekcje biblioteczne o różnorodnej tematyce, konkursy czytelnicze, a także  tematyczne wystawki. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach,  aktywnie w nich uczestniczyli i pytali o kolejne biblioteczne spotkania.

Na pierwszy ogień zostali rzuceni uczniowie V klasy szkoły podstawowej, którzy  poznawali pochodzenie i znaczenie swoich imion wykorzystując do tego celu różnorakie księgi. Stworzyli również podobizny swoich kolegów z ławki, które zebrane w album zostały włączone do bibliotecznej kroniki. Po latach jej uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie jak wyglądali w oczach kolegów.

W kolejnym okresie uczniowie młodszych klas wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której głównym bohaterem był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.  Uczestnicy stworzyli plakat „Czy wiecie  kto mieszka w Stumilowym lesie?”, który przyozdobił wnętrze placówki. Z kolei uczniowie klasy III szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie czytelniczym „Świat Baśni Andersena”. Trzy drużyny w czterech konkurencjach zaciekle walczyły o tytuł mistrza.  Natomiast najmłodsi mieli okazję poznać krasnoludki, ich wygląd, zwyczaje oraz charakter. Każdy z uczestników stworzył własnego krasnoludka. Były to małe krasnale i to zarówno dziewczynki jaki i chłopcy. Na koniec śpiewaliśmy piosenkę  „My jesteśmy krasnoludki”, która wprawiła wszystkich w znakomity humor na resztę dnia. Dzień Ziemi  stanowił podstawę do zorganizowania lekcji pod tytułem „Jak ratować Ziemię?”  Dzięki niej uczniowie poznali sposoby oszczędzania energii , wody oraz ochrony środowiska w którym żyją na co dzień.  

W związku z Tygodniem Bibliotek obchodzonym w tym roku pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze” w filii miała miejsce lekcja ukazująca historię Mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz wszystkie konieczne  informacje, które każdy kibic piłki nożnej musi posiadać. Krótka prezentacja przybliżyła gimnazjalistom najważniejsze wiadomości, które były niezbędne do konkursu wiedzy o Mistrzostwach Europy. Zwyciężyła drużyna Żuków w składzie: Karolina Bendkowska, Karol Kieras oraz Marcel Machura, którzy pilnie uważali na zajęciach i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.  Drużyna otrzymała  pakę kibica natomiast przegrani nagrodę pocieszenia.

W nawiązaniu do Tygodnia Bibliotek  odbyła się również lekcja biblioteczna  dla  pierwszaków pod nazwą  „Dlaczego warto czytać? – Znane i lubiane książki dla najmłodszych”.   Pierwszoklasiści poznali zalety czytania opracowane przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej, stworzyli sowy „Mądre głowy”  oraz wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości baśni i bajek. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej placówki oraz do uczestnictwa w zbliżających się zajęciach wakacyjnych.

Paulina Peterek

{morfeo 65}