WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych w Filii Bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach miały miejsce zajęcia dla dzieci pod nazwą „Nieziemskie ferie zimowe z biblioteką”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, wtorki i środy miały charakter plastyczno – literacko – kulinarny i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od stworzenia bibułowych śnieżynek oraz waflowych ludków. Dzieci przy pomocy wafli, kremu czekoladowego i dżemu tworzyły  śmieszne stworzenia,  a następnie te słodkości pałaszowały. 


W czasie nieziemskich ferii odbyły się projekcje filmów „Krokodyle z przedmieścia”, „Opowieść o rzeczach” oraz „Yes Meni naprawiają świat” dzięki przystąpieniu biblioteki do projektu „Ferie z filmem w bibliotece”  przygotowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzony realizowanym w ramach programu „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece”. W związku z projekcją filmu „Krokodyle z przedmieścia” miały miejsce warsztaty plastyczne. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć  własny gang dziecięcy, ustalić jego nazwę, regulamin oraz godło. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Powstały dwa pięknie plakaty obrazujące powstanie dwóch gangów dbających o zwierzęta.   

Kolejny niezapomniany tydzień ferii rozpoczął się od wykonania podobizn niedźwiedzi polarnych nawiązujących do aury na zewnątrz.  Zajęcia plastyczne miały na celu rozwijanie wyobraźni uczestników. Powstały żyrafy z pierza oraz zapałek, piękne walentynki, filcowe nietoperze czy pomponowe misie.  Wszyscy świetnie bawili się przy grach i zabawach edukacyjnych szczególnie gdy zamieniali się w czarownice i rzucali urok na swoich współtowarzyszy.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i drobne upominki.  Biblioteka na ten czas została przyozdobiona kolorowymi kotylionami oraz balonami.  Filia tętniła śmiechem, zabawą i radością. 

Wszystkie prace z feryjnych zajęć można podziwiać w siedzibie filii. Zapraszamy również do korzystania ze zbiorów placówki oraz z Internetu funkcjonującego dzięki przystąpieniu biblioteki do programu „Akademia Orange dla Bibliotek”.

Paulina Peterek


{morfeo 54}