WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE


Przez cały lipiec 55 dzieci uczestniczyło w warsztatach plastyczno-literacko-ruchowych pod hasłem Wakacyjna Kraina Sztuki i Fantazji Na Cztery Łapy w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu, a łączna frekwencja na zajęciach wyniosła 270 odwiedzin. Odbywały się one w poniedziałki, wtorki, środy i cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.


W trakcie spotkań uczestnicy wysłuchali opowieści o sławnych zwierzakach, które zapisały się w polskiej i światowej historii jak niedźwiedź Wojtek, pies kapral Ciapek, wydra Robak, kot okrętowy Oskar, niedźwiedzica Baśka Murmańska czy pies Dżok, które później zilustrowali.

Powstało bardzo wiele interesujących prac plastycznych z wykorzystaniem papieru, plasteliny, filcu, darów natury, guzików, skarpetek, makaronu, doniczek. Dzieci poznały też różne techniki plastyczne jak m.in. scrapowanie, quilling, origami modułowe, wycinanki, witraż, wyklejanki.

Efektem wspólnych działań są kwiaty i motyle zrobione techniką quilling, akwaria pełne guzikowych rybek i muszelek, prześliczne kwiaty z origami w doniczkach, które będą ozdobą biblioteki, zwierzaki wykonane ze skarpetek, prace plastyczne prezentujące na dużych arkuszach papieru ulubionych czworonogów, maski zwierząt, wycinanki rzędowe, zwierzęta stworzone z darów natury: liści, jarzębiny, kolaże,  obrazki ukazujące różne rasy psów i kotów oraz wykonane techniką scrapowania i wiele, wiele innych.

Na zajęciach nie zabrakło głośnych czytań, projekcji filmów na DVD, gier i zabaw ruchowych oraz tradycyjnych podchodów, podczas których zadaniem dzieci było odszukiwanie przysłów o psach i kotach jak np. „Psia buda nie jest najlepszym miejscem do przechowywania kiełbasy” czy  „Nie ciągnij kota za ogon, to cię nie zadrapie”.

Odbył się konkurs plastyczny „Mój pupil”, w którym I miejsce zajęła Agata Mizerska, II miejsce Patryk Banasiak, III miejsce Kamila Erbińska.

Na zakończenie 31 uczestników otrzymało pamiątkowe dyplomy, słodycze, a najaktywniejsi jak Kamila Erbińska, Adrian Erbiński, Jakub Kubisa, Maja Bujna, Patrycja Falfus upominki.

Duża frekwencja na zajęciach świadczy  o tym, że cieszą się one wielką popularnością wśród dzieci, a efektem wspólnych zajęć jest piękna wystawa prezentująca prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że twórczo spędzony czas w bibliotece był dla uczestników wakacyjnych spotkań niezapomnianym przeżyciem i chętnie będą do niej wracać.

Jolanta Jakubczyk-MGBP

{morfeo 39}