WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Jak co roku Filia Biblioteczna w Żelisławicach przygotowała dla najmłodszych cykl wakacyjnych spotkań pt.  "Z biblioteką przez lato"  wypełnionych atrakcjami i dobrą zabawą.

Przez cały lipiec dzieci spotykały się w bibliotece, aby miło spędzać wakacyjny czas. Rywalizowali w wielu ciekawych grach i konkurencjach.


Podczas spotkań dzieci samodzielnie wykonywały coś z niczego, czyli zabawki z surowców wtórnych. Powstały rybki, kraby, żółwie, kwiaty z wytłoczek po jajkach a nawet piękne czerwone jabłuszka i akwarium z rybkami. Z makaronu wykonano oryginalną biżuterię, która została podarowana mamom uczestników. Biblioteka została udekorowana oryginalnymi kolorowymi kwiatami z papieru. Chłopcy podczas zajęć, jak to „prawdziwi mężczyźni” bawili się w małych konstruktorów i wykonywali samoloty z papieru. Były one bardzo pomysłowe i kolorowe. Odbyły się również zawody w ich puszczaniu.

Dzieci chętnie uczestniczyły także w zajęciach plastycznych.  Na każdym spotkaniu kolorowały, rysowały to, co kojarzy im się z latem a efektem końcowym wakacyjnych spotkań w bibliotece było powstanie dużego plakatu pod hasłem "Moje kochane wakacje - to co lubię najbardziej" oraz tradycyjnie już "Pocztówki z wakacji w bibliotece".

W ostatnim dniu spotkań na podsumowanie zostały upieczone przez dzieci słodkie rogaliki o różnych nadzieniach, które bardzo wszystkim smakowały i "zniknęły" w mgnieniu oka.

Wszyscy uczestnicy spotkań wakacyjnych byli zadowoleni z ich przebiegu i różnorodnej tematyki oraz zapowiedzieli, że nadal będą odwiedzać bibliotekę, w której tak miło spędzają swój wolny czas.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkań otrzymał dyplom, kubek oraz drobny upominek.

Dziękuję wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zajęciach bibliotecznych a ich rodzicom za to, że chętnie przyprowadzali swoje pociechy.

Justyna Madejska

{morfeo 71}