WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych w Filii Bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjno - plastyczne pod nazwą „Pomóż leśnym zwierzakom przetrwać zimę”. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, środy i piątki cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci.


Hasłem przewodnim tegorocznych zajęć była pomoc zwierzakom w czasie zimy. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom żyjącym na wolności. Poznali ważne zasady obowiązujące przy dokarmianiu ptaków oraz fachowe nazewnictwo stosowane przez leśników. Uczestnicy zapoznali się z ptakami pozostającymi w Polsce na zimę i stworzyli plakat nakłaniający wszystkich odwiedzających bibliotekę do dokarmiania ptaków. Nie lada zadaniem okazało się również stworzenie opowiadania o zwierzętach. Tutaj zdolnościami literackimi i aktorskimi wykazała się Magdalena Bednarczyk. Ciekawym doświadczeniem było wykonanie podobizn leśnych zwierzaków przy użyciu kaszy manny czy bułki tartej. Uczestnicy warsztatów opracowali również grę ekologiczną, w której wymyślone przez nich zasady dotyczyły pomocy zwierzętom leśnym.

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach wykonali mnóstwo prac przy użyciu różnych technik plastycznych (magiczne gwiazdki wykonane z płyt CD, bałwan w 3D oraz narciarze z szyszek). Odbył się również konkurs plastyczny na najpiękniejszą Panią Zimę, w którym zwyciężył Robert Duda. Ogromną frajdę przyniosło uczestnikom stworzenie podobizn swoich kolegów biorących udział w zajęciach. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.

W ostatnim dniu zajęć do biblioteki zawitał podleśniczy Leśnictwa Winowno Sławomir Wojdas, który odpowiadał na liczne pytania dotyczące zwierząt oraz ich dokarmiania.  Podleśniczy przybył do nas z edukacyjnymi grami oraz wieloma upominkami, które zachwyciły wszystkich obecnych.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i drobne upominki oraz wykazali się swoją wiedzą podczas testu obejmującego wszelkie informacje o zimie oraz dokarmianiu zwierząt. Wszystkie prace z feryjnych zajęć można podziwiać w siedzibie filii do czego serdecznie zapraszamy.

Paulina Peterek

{morfeo 111}