WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

12 maja 2022 roku siewierską bibliotekę odwiedził dziennikarz telewizyjny i radiowy, pochodzący z Siewierza, Przemysław K. Paszowski, który od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie.  Zajmuje się obsługą najważniejszych wydarzeń krajowych i zagranicznych. W 2015 roku relacjonował przebieg kampanii prezydenckiej i parlamentarnej, będąc najmłodszym reporterem akredytowanym na wieczorach wyborczych.

 Specjalizuje się w tematyce sportowej, od wielu lat komentując najważniejsze wydarzenia sportowe. Jego głos można było usłyszeć między innymi podczas relacji z takich dyscyplin, jak narciarstwo klasyczne czy kolarstwo. Zajmuje się także tematyką kulturalną. Obsługiwał liczne festiwale muzyczne i filmowe. W latach 2013–2015 był redaktorem naczelnym portalu Juventum.pl. Za jego kadencji serwis stał się największym miejscem wymiany opinii młodych ludzi w kraju. Jest autorem licznych wywiadów z postaciami z pierwszych stron gazet. W 2015 roku ukazał się Tryptyk warszawski, stanowiący zapis jego intymnych i osobistych rozmów z powstańcami warszawskimi.

Przemysław K. Paszowski po raz pierwszy spotkał się z czytelnikami w swoim rodzinnym mieście przedstawiając m.in. kulisy powstania książki Pragnę, kocham, nienawidzę. Jej głównym bohaterem jest Krzysztof, którego losy są lekko i barwnie opisane przez autora, przez co czytelnik postrzega go na swój sposób, poznając historię jego życia. Młodość Krzysztofa przypadła na czas Solidarności i stanu wojennego. Dziś, po latach, rozlicza się z przeszłością. Co się wówczas wydarzyło? Czego żałuje? Na te i inne pytania odnośnie bohaterów książki odpowiadał autor powieści podczas spotkania w bibliotece.

Dziennikarz przedstawił również tajniki pracy w mediach. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych anegdot dotyczących pracy w środkach masowego przekazu, ale też ciekawostki związane z osobistościami ze świata muzyki czy sportu, z którymi przeprowadził wywiady. Dziennikarz bardzo miło wspominał wywiad z Krzysztofem Krawczykiem, próbując odnaleźć odpowiedź na pytanie „Skąd bierze się taka popularność artysty wśród młodzieży?”

Na zakończenie czytelnicy zasypali Przemysława K. Paszowskiego  licznymi pytaniami odnośnie planów na przyszłość oraz rozwoju osobistego. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono czytelników, rodzina, znajomi. Była też grupa wsparcia, którą tworzyli przyjaciele z czasów dzieciństwa i nauki w liceum.

Cieszymy się, że młody siewierzanin zaistniał w świecie mass mediów i udało mu się zrobić karierę w stolicy, a siewierska biblioteka miała przyjemność go gościć.

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników do sięgnięcia po lekturę książki „Pragnę, kocham, nienawidzę” oraz śledzenia nowych pomysłów i projektów młodego autora.

MGBP w Siewierzu