Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2021

SZANOWNI CZYTELNICY!!!  INFORMUJEMY, ŻE MIEJSKO – GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. LEONA KORUSIEWICZA W SIEWIERZU W DNIU 31 GRUDNIA 2021 ROKU BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH 7.00 – 15.00.

2022 rok staje się momentem technologicznej zmiany dla Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu.

Z dniem 3 stycznia 2022 r. uruchamiamy komputerowe udostępnianie zbiorów bibliotecznych.

Do tej pory dzięki zakładce „Katalog on-line” na stronie biblioteki w Siewierzu czytelnicy mieli możliwość przeglądania bibliotecznych zasobów i sprawdzania, w której bibliotece na terenie gminy znajduje się poszukiwana przez nich książka.

Od 3 stycznia 2022 r. czytelnik, który przy zapisie do biblioteki poda adres e-mail może rezerwować, zamówić, prolongować poszczególne egzemplarze oraz sprawdzić stan bibliotecznego konta przez Internet.

W związku z w.w. zmianami informujemy wszystkich czytelników, iż:

  1. Wypożyczanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych jest bezpłatne. Wypożyczyć można jednorazowo 5 książek na okres nie dłuższy niż 35 dni.
  2. Książki wypożyczane są na okres 35 dni z prawem do dwukrotnej prolongaty (przedłużenia). Prolongaty można dokonać telefonicznie,
    e-mailem, osobiście lub przez katalog on-line.
  3. System biblioteczny „SOWA” w okresie pandemii nie będzie naliczał opłat za książki przetrzymane.
  4. O zbliżającym się terminie zwrotu książek system SOWA będzie wysyłał mailowe powiadomienia do czytelników.

 

życzenia

 

Informujemy, że 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu oraz jej filie w Brudzowicach, Żelisławicach i Wojkowicach Kościelnych będą nieczynne.  Powyższy dzień (Wigilia) wskazany został jako dodatkowy dzień wolny od pracy dla pracowników w zamian za święto przypadające w sobotę tj. 25 grudnia 2021 r. (pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia) na podstawie art. 130 & 2 Kodeksu pracy.

 

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w 2021 roku otrzymała dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych w wysokości  8 750,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. ZADANIE „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i /lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Czytaj więcej...