WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Miesiąc maj bogaty jest w liczne imprezy czytelnicze skierowane głównie w stronę młodego czytelnika. Siewierskie placówki biblioteczne, jak co roku, zaprosiły dzieci i młodzież na literackie spotkania, wśród których dużą popularnością cieszyły się lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczno-literackie, wystawy, spotkania w ramach głośnego czytania oraz warsztaty literackie z pisarzem Michałem Zawadką.

Warsztaty i spotkania autorskie są niewątpliwie jedną z najciekawszych form promocji czytelnictwa. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, zachęcają do czytania. Michał Zawadka zabrał dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego w niezwykłą podróż do magicznego świata książki i pisma. Podczas tej podróży  dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami pisma, począwszy od obrazków naskalnych, poprzez hieroglify, pismo węzełkowe, pismo kipu, a skończywszy na współczesnym alfabecie. Drugoklasiści z wielką ochotą zapolowali między innymi na mamuta, tworzyli węglem jaskiniowe opowieści, poznali faraonów i pierwsze biblioteki, bardzo chętnie zamienili się także w plemię indiańskie czarujące ogniem oraz zapisali tajną informację indiańskim pismem węzełkowym. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób czytać japoński alfabet, chińskie znaki kanji oraz alfabet Braille'a. Michał Zawadka w interesującej i zabawnej formie ukazał bibliotekę jako miejsce cudowne i niezwykłe, a książkę jako coś wyjątkowego i fascynującego, tworząc wokół niej aurę przygody. Na zakończenie spotkania zaprezentował książki swojego autorstwa, między innymi publikację "Mądrość z natury" - bajki o miłości, szacunku, przyjaźni, tolerancji i cudach natury, której walorem jest również dołączony do niej audiobook, na którym bajki czytają m.in. Krystyna Czubówna, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura czy Joanna Jabłczyńska.

Warsztaty z Michałem Zawadką, człowiekiem wielu talentów, to jedne z tych spotkań, które na długo zapadają w pamięć. Serdecznie zapraszamy do lektury książek Michała Zawadki, naprawdę warto…