WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wśród wielu spotkań, które siewierska biblioteka zorganizowała w kwietniu, miesiącu ściśle związanym z książką i czytelnictwem, miało miejsce spotkanie autorskie, poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biblioteka zaprosiła uczniów ze szkół podstawowych z Siewierza i Żelisławic na spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem tryptyku Trzy żywioły: „Matuszka Rosija- pierwszy żywioł", „Niemcy- drugi żywioł", „Islandia- trzeci żywioł". Podczas spotkania autor promował swoją najnowszą książkę „Polski żywioł". Roman Pankiewicz, jest pasjonatem zwiedzania, chętnie poznaje nowe miejsca, kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców. W czasie spotkania pisarz ciekawie i z dużą dawką humoru wspomniał o krajach, które odwiedził, przytoczył kilka anegdot, a także gorąco zachęcał młodzież do czytania oraz do nauki języków obcych.

Najnowsza książka Romana Pankiewicza „Polski Żywioł" nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowieść autora poparta prezentacją multimedialną to interesująca lekcja historii. Podczas spotkania autor wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego, przedstawił najważniejsze tezy związane z procesem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Pisarz przybliżył wiele sławnych postaci, które miały wpływ na losy naszego państwa. Była też mowa o patriotyzmie, szacunku do symboli narodowych, a także o tym w jaki sposób wszyscy możemy zadbać o swoje najbliższe otoczenie.

Celem spotkania było między innymi utrwalenie treści historycznych i patriotycznych w świadomości młodych czytelników. Na zakończenie tej wyjątkowej lekcji historii autor podarował bibliotece swoją najnowszą książkę wraz z dedykacją.

Spotkania autorskie są doskonałą okazją aby promować czytelnictwo, wspierać rozwijanie pasji i zainteresowań młodych czytelników oraz zachęcać do sięgania po dobrą literaturę.