WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W tym roku również Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu przyłączyła się do tej akcji.

W dniach 14-20 marca 2016 r. w filiach bibliotecznych w Brudzowicach, Wojkowicach Kościelnych i Żelisławicach zorganizowane zostały spotkania pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”. Ogółem w 3 spotkaniach wzięło udział 28 osób. Podczas spotkania w Żelisławicach fachowy wykład z instruktarzem poprowadził Rafał Sarnik.

Motywem przewodnim tegorocznej akcji było świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci. Wzięli również udział w akcji w mediach społecznościowych.

Kluczowym elementem spotkań „Bezpieczny e-konsument” był quiz. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, odpowiadali na 10 różnych pytań. Np. jakie działania związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić czujność? Co zrobić, jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać? O czym należy pamiętać logując się do poczty e-mail z publicznego komputera, np. w bibliotece? Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.

Marzena Wacławek Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych
Paulina Peterek Filia Biblioteczna w Brudzowicach
Justyna Madejska Filia Biblioteczna w Żelisławicach