WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W filii  w Żelisławicach wraz z nadejściem wiosny odbyło się kilka spotkań kulturalno – edukacyjnych. Biblioteka cały czas tętni gwarem i śmiechem młodych czytelników, którzy chętnie biorą udział w życiu biblioteki.


W ramach rozpoczętego cyklu lekcji bibliotecznych w przedszkolu  „Głośne czytanie” przedszkolaki wysłuchały wielu bajek. Poznały przygody bohaterów znanych zawodów tj. strażaka, policjanta, lekarza oraz numery telefonów alarmowych 999, 998 ,997 oraz 112.

Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej również odwiedzali  bibliotekę. Dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i jaki jest obieg dokumentów bibliotecznych, także gdzie mają szukać książek dla swojej grupy wiekowej, poznali katalogi znajdujące się w bibliotece, wyszukiwali podane tytuły książek w katalogu.  Odbyło się również kilka pogadanek z młodzieżą. W trakcje lekcji bibliotecznych - i nie tylko- uczniowie bardzo chętnie korzystają z dostępnych w bibliotece komputerów wyszukując w Internecie interesujących ich informacji i wiadomości. Dużą popularnością cieszą się gry. Wizyty dzieci w bibliotece to poznawanie biblioteki, zasad korzystania z niej, a także – albo przede wszystkim -  możliwość obejrzenia wspaniale wydanych książek, dotknięcia ich, posłuchania fragmentów literatury. To wspaniała zabawa, rozwijanie wyobraźni i potrzeby obcowania z książką. Miesiąc maj jest miesiącem amnestii w bibliotece, więc jeśli masz jakąś nie oddaną książkę to właśnie w maju warto ją zwrócić. Nie obawiaj się nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia biblioteki w Żelisławicach.

 Justyna Madejska

      


{morfeo 66}