Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Gdzie indziej, jak nie w bibliotece, można się dobrze bawić podczas wakacji?

Biblioteka w Brudzowicach tegoroczne spotkania wakacyjne zorganizowała pod hasłem „Nie czas na nudę!” w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy umysł. W zajęciach uczestniczyło 14 dzieci, a łączna frekwencja wyniosła 79 odwiedzin. Zajęcia odbywały się od 18 do 29 lipca 2022 r.

Wśród atrakcji, które urozmaiciły dzieciom tegoroczne zajęcia znalazły się: turnieje gier planszowych, quizy, kalambury oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Ale na tym nie koniec. W trakcie wakacyjnych spotkań dzieci brały udział w zajęciach plastycznych w czasie których powstały trójwymiarowe biedronki, ptaki, letnie słoneczka, papierowe samoloty oraz wiele innych ciekawych prac. Nie mogło również zabraknąć spotkań z ciekawymi ludźmi. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć Julię Machurę, której od dziecka wielką pasją jest śpiew. Julia jest uzdolnioną muzycznie wokalistką, członkinią zespołu SweetVoices. Nasz gość opowiadał o swojej przygodzie z piosenką, koncertach, nagrywaniu płyt i sukcesach jakie odnosi. Zaśpiewała kilka piosenek, a dzieci bardzo szybko dołączyły się i nasze spotkanie przerodziło się w zajęcia karaoke. Było muzycznie i wesoło. Gościliśmy również strażaków z OSP Brudzowice, którzy zaprezentowali oprzyrządowanie samochodu gaśniczego, omówili zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Jednak największą frajdą dla najmłodszych było lanie wody z węża strażackiego. W ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł odbyło się kilka pogadanek o bezpieczeństwie w czasie wakacji, szczególnie jak zachować się nad wodą.    W czasie trwania wakacyjnych zajęć dzieci miały wolny dostęp do bogatego księgozbioru naszej biblioteki z którego ochoczo korzystały, wypożyczając książki i bajki, nie tylko dla siebie, ale również dla całej rodziny.

Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Na zakończenie wakacyjnych zajęć dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy oraz słodką niespodziankę. To był naprawdę miło, wesoło i przyjemnie spędzony czas!

MGBP w Siewierzu