Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wakacje 2022

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA  IM. LEONA KORUSIEWICZA W SIEWIERZU ZAPRASZA W DNIU 7 GRUDNIA 2022 ROKU O GODZ. 17.00 NA WYKŁAD MONIKI BANACH-KOKOSZKI ABSOLWENTKI STUDIÓW HISTORYCZNYCH NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM „NIE TYLKO W STARYM KINIE, CZYLI SŁÓW KILKA O MODZIE DAMSKIEJ LAT 20, 30 I 40 XX WIEKU”

wystawa104 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Polska  odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Upamiętniając tę datę, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu wraz z filiami bibliotecznymi w Brudzowicach, Wojkowicach Kościelnych i Żelisławicach, zorganizowała cykl lekcji bibliotecznych oraz okolicznościową wystawę dotyczącą tematyki niepodległościowej.

Czytaj więcej...

dzieciW dniu 25 sierpnia 2022 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Leona Korusiewicza w Siewierzu opanowały… smoki.

Czytaj więcej...

Po ponad dwuletniej przerwie związanej m.in. z remontem w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych w jej mury powróciły wakacyjne spotkania literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka ponownie włączyła się w ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której tegorocznym hasłem przewodnim jest „Nie czas na nudę!”. W 10 zajęciach uczestniczyło 15 dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat.

Czytaj więcej...