Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W trakcie Tygodnia Bibliotek, którego hasło brzmiało „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu w dniu 9 maja 2013 roku odbył się Gminny Konkurs „Językowe potyczki z wierszami Tadeusza Śliwiaka” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział  6 dwuosobowych zespołów ze wszystkich szkół z  terenu Miasta i Gminy Siewierz.

 

Celem konkursu była popularyzacja twórczości nieżyjącego już poety Tadeusza Śliwiaka. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: Quiz wierszykowy, Chochlikowy zawrót głowy, Wierszowana uzupełnianka –zgadywanka, Ukryte tytuły i Posłuchajka wierszykowa.

W kim zakochała się żaba? Dlaczego mrówki chodzą boso? Gdzie oświadczył się kaczor mewie? Co krokodyl jada wcześnie rano na śniadanie? Na takie i wiele innych pytań musieli znaleźć odpowiedź uczestnicy konkursu. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, dlatego też różnice punktowe między drużynami były niewielkie.

Pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny ex aequo: Aleksandra Żołądź i Wiktoria Zaskórska (ZS Siewierz) i Kinga Bańska i Marta Góra (ZS Brudzowice), drugie miejsce: Magdalena Giełda  i Kamila Swoboda (ZSP Wojkowice Kościelne), trzecie miejsce: Mateusz Maliszewski i Daniel Lubiński (SP nr 2 Siewierz), czwarte miejsce: Zuzanna Farnicka  i Patrycja Poznańska (ZSP Żelisławice).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie nauczyciele wspólnie przeczytali z podziałem na role wiersz Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty”. Stanowiło to miły akcent końcowy spotkania i świadczyło o ich dużym poczuciu humoru.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i nauczycielom, którzy ich do niego przygotowali: Anastazji Gajewskiej, Elżbiecie Kuraś, Ilonie Ludwik, Beacie Majcherczyk, Barbarze Sojce, Karolinie Urbańczyk.

Jolanta Jakubczyk-MGBP