WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Tradycją w naszej bibliotece jest organizowanie feryjnych spotkań z dziećmi. Również i w tym roku Biblioteka zorganizowała  ferie dla wszystkich chętnych dzieci z Żelisławic i nie tylko.

Dzieciaki mogły spędzić wolny czas w miłym towarzystwie rówieśników. Został przygotowany ciekawy plan zajęć, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Każdego dnia czekały na dzieci różne zabawy i konkursy, quizy i krzyżówki. Uczestnikom ferii bardzo podobało się wykonywanie prac z masy solnej. Odbyły się również zajęcia z origami pt. „ w pogoni za wiosną”, gdzie tworzone były  kolorowe kwiaty. Dzieci uczciły również, przypadający w tym czasie Dzień Kota, wykonując z materiału buzie kota wyszywane guzikami. Z okazji Walentynek każdy mógł własnoręcznie zrobić karteczkę, w której mógł wyznać ukochanej osobie miłość.


Jak co roku powstał piękny plakat namalowany farbami o tematyce zimowej,  który zdobi ścianę biblioteki.

Następną niespodzianką - dzięki udziałowi biblioteki w projekcje ”Ferie z filmem w bibliotece” przygotowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty realizowanym w ramach programu Rozwoju Bibliotek - przewidzianą na zajęcia była projekcja filmów „Indianin” „ Nocturna” oraz „Mała Katerina ”. Filmy bardzo zaciekawiły dzieci i wywołały wiele tematów do dyskusji.

Zakończenie i podsumowanie spotkań feryjnych odbyło się 20 lutego, na które przybyły dzieci oraz niektórzy rodzice i dziadkowie. W czasie tego spotkania dzieci mogły pochwalić się swoimi własnoręcznie wykonanymi pracami. Spotkanie minęło w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, a każdy uczestnik za uczestnictwo w zajęciach otrzymał soczek i słodki upominek.

Ferie niestety już się skończyły. Wnętrza biblioteki są teraz ozdobione kolorowymi pracami wykonanymi przez dzieci. I chociaż zimowa aura za oknem dawała się we znaki, chętnych dzieci do udziału w zajęciach nie brakowało. Cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami.

Wszystkim milusińskim serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i już teraz zapraszamy na wakacyjne spotkania. Prace dzieci można oglądać w siedzibie biblioteki w godzinach jej otwarcia, do czego gorąco zachęcam.

Justyna Madejska

Filia Biblioteczna

w Żelisławicach

{morfeo 88}